Home / Teknologji (page 10)

Teknologji

old-nokia-phone-transformed-into-smartwatch-780x439

Si mund ta transformoni Nokia 1100 në një orë të mençur? (Video)

Gjithë ata që janë të zotë në mjeshtri mbase duhet ta dijnë se tashmë ka një mënyrë për ta kthyer modelin e vjetër të telefonit, Nokia 1100, në një orë të mençur. Shikojeni videon mëposhtë dhe mësoni se si mund ta transformoni një model të tillë të Nokias në një ...

Read More »
610201610846am_635_lenovo_phab_2_pro-780x439

Lenovo sjell Phab 2 në nëtor të këtij viti!

Në qershor të këtij viti kompania kineze Lenovo kishte zbuluar fabletin Lenovo Phab 2 që do të jetë pajisja e parë komerciale e projektit të Google, Project Tango. Ndërsa tani, është bërë e ditur se Lenovo Phab 2 do të lansohet në Amerikë gjatë nëntorit dhe pajisja do të shitet ...

Read More »
iphone-7-and-7-plus2-780x439

Eksplodon edhe iPhone 7, por është rast i izoluar!

Galaxy Note 7 duket se ka eksploduar në të gjitha anët për shkak të një problemi me baterinë e pajisjes ndërsa tani duket se edhe një tjetër kompani ka problemin e njejtë. Së fundmi ka pasur raporte të ngjashme edhe për telefonin e ri të Apple. Si duket, një iPhone ...

Read More »
humansrobots-780x439

Google, Facebook, Amazon, IBM dhe Microsoft bashkohen në mbrojtje të njerëzve kundër robotëve!

Grupi i disa prej kompanive më të fuqishme të teknologjisë në planet kanë formuar një partneritet mbi inteligjencën artificiale. Google, Facebook, Amazon, IBM dhe Microsoft njoftoi të mërkurën fillimin e Partneritetit të Inteligjencës Artificiale për ta vënë atë në dobi të njerëzve dhe shoqërisë. Ata e kanë në plan tu ...

Read More »
what-we-need-to-see-in-the-samsung-galaxy-s8-concept-1-780x439

Samsung Galaxy S8 do të jetë “bisha” e re në Android

Galaxy S8 nga Samsung pritet që të zbulohet për treg në ngjarjen teknologjike Mobile World Congress që do të mbahet në shkurt të 2017 megjithatë, pas dështimit me Note 7, kompania mund të jetë duke kërkuar një datë më të afërt për lansim. Sipas një spekulimi të fundit, Galaxy S8 ...

Read More »
microsoft-780x439

Microsoft Windows 10 tani në 400 milionë pajisje

Microsoft ka zbuluar se Windows 10 tani mbështet dhe fuqizon 400 milionë makina kompjuterike, deklaroi Yusuf Mehdi, zëvendës president i lartë në Microsoft në konferencën Ignite të hënën. “Gjatë 18 muajve të fundit, ne kemi bërë progres shumë të shpejtë me Windows 10, dhe shkalla e adoptimit të këtij versioni ...

Read More »
galaxyon7-780x439

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në javët e ardhshme. Por së fundmi, Samsung e lansoi zyrtarisht modelin Galaxy on7 (2016) në Kinë, i cili mban një çmim prej pothuajse 240 dollarësh. ...

Read More »
sony-xperia-xz-1-1-1-780x439

Sony Xperia XZ debuton muajin tjetër

Sony Xperia XZ do të lansohet në SHBA muajin e ardhshëm, dhe telefoni do të jetë në dispozicion në 2 tetor nga një numër shitësish të cilët përfshijnë Amazon dhe Best Buy. Telefoni vjen me ekranin në 5.2 inç i cili përmban një rezolucion të plotë HD prej 1920 x ...

Read More »
asus-zenfone-3-deluxe-1-780x439

Asus ZenFone 3 Deluxe, super-telefoni në Android që kushton më shumë se iPhone7

Asus ZenFone 3 Deluxe është lansuar kohët e fundit në Tajvan dhe tani telefoni është në dispozicion në Kinë për çmimin ekuivalent prej 750 dollarësh. Asus ZenFone 3 Deluxe sjell një ekran me 5.7 inç me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 pikselëve, ZenFone 3 gjithashtu vjen me procesorin ...

Read More »
flpokemongoplus-780x439

Pokemon Go Plus lansohet zyrtarisht

Pokemon Go Plus që duhej të lansohej në korrik së bashku me lojën Pokemon Go më në fund është i gatshëm për treg. Go Plus iu mundëson kapjen e Pokemonëve dhe koleksionimin e tyre pa pasur nevojë të përdorni telefonin tuaj dhe në të njejtën kohë mund të lidhet me ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,