Home / Teknologji (page 10)

Teknologji

Cilët telefona mbushen më shpejtë sesa iPhone 7?

Në kohën tonë, telefonat mbushen shpejt. Edhepse jetëgjatësia e baterisë nuk zgjat më shumë se një ditë ose dy, së paku mbushja e baterisë nuk merr shumë kohë. Megjithatë, si duket Apple ka ngecur mbrapa në këtë departament. Sipas një hulumtimi të bërë nga AnandTech, iPhone 7 dhe 7 Plus ...

Read More »

ICK- rruga nga një ide e shkëlqyer ne biznes tësuksesshëm

Kosova ka rreth 2 milionë banorë dhe gjysma e popullsisë është nën moshën 30-vjeçare.ICK beson në fuqizimin dhe krijimin e një mjedisi mbështetës për zhvillimin e këtyre të rinjëve në botën e biznesit dhe teknologjisë. Innovation Centre Kosovo mbështet idetë tuaja origjinale duke u munduar tu ndihmojë në zhvillimin e ...

Read More »

OnePlus sjell modelin e ri që nuk do të jetë Plus 4

Pritja për telefonin e ri OnePlus mund të mos jetë deri në vitin tjetër pasi që supozohet qe kompania tashmë është duke u përgatitur për lansimin e pajisjes së re. Megjithatë, kjo pajisje thuhet se nuk do të jetë OnePlus 4 por një model i ri i OnePlus 3 që ...

Read More »

Google me mega-zyre të reja në Londër, investon 1 miliard dollarë në kompleksin e ri!

Google është duke planifikuar ndërtimin e një mega objekti të ri, përkatësisht selinë e saj në Mbretërinë e Bashkuar para përfundimit të vitit 2017, raporton Bloomberg. Gjiganti i kërkimit është duke kërkuar për një kompani ndërtimi për të ndërtuar zyrat e reja në Londër, thuhet sipas raportit të Bloomberg, i ...

Read More »

Nokia ia shpëton jetën një njeriu në Afganistan, e merr plumbin për të!

Menaxheri i Microsoft për Core UX, Peter Skillman, së fundi ka postuar një cicërrimë në Twitter ku shihet një foto e një pajisje Nokia që ka një plumb që ka ngecur në të. Sipas kësaj cicërrime, pajisja i ka shpëtuar jetën një burri në Afganistan javën e kaluar pasi që ...

Read More »

Snapchat do të vlejë 25 miliardë dollarë, pritet regjistrimi si IPO

Snap Inc, krijuesi i Snapchat është duke e përgatitur gjithë dokumentacionin e nevojshëm për tu regjistruar në berzë (IPO) në të cilën vlera tregtare e kompanisë pritet të arrijë në 25 miliardë dollarë, raporton Wall Street Journal. Sipas raportit, regjistrimi zyrtar i Snapchat mund të ndodhë në muajin mars të ...

Read More »

Si mund ta transformoni Nokia 1100 në një orë të mençur? (Video)

Gjithë ata që janë të zotë në mjeshtri mbase duhet ta dijnë se tashmë ka një mënyrë për ta kthyer modelin e vjetër të telefonit, Nokia 1100, në një orë të mençur. Shikojeni videon mëposhtë dhe mësoni se si mund ta transformoni një model të tillë të Nokias në një ...

Read More »

Lenovo sjell Phab 2 në nëtor të këtij viti!

Në qershor të këtij viti kompania kineze Lenovo kishte zbuluar fabletin Lenovo Phab 2 që do të jetë pajisja e parë komerciale e projektit të Google, Project Tango. Ndërsa tani, është bërë e ditur se Lenovo Phab 2 do të lansohet në Amerikë gjatë nëntorit dhe pajisja do të shitet ...

Read More »

Eksplodon edhe iPhone 7, por është rast i izoluar!

Galaxy Note 7 duket se ka eksploduar në të gjitha anët për shkak të një problemi me baterinë e pajisjes ndërsa tani duket se edhe një tjetër kompani ka problemin e njejtë. Së fundmi ka pasur raporte të ngjashme edhe për telefonin e ri të Apple. Si duket, një iPhone ...

Read More »

Google, Facebook, Amazon, IBM dhe Microsoft bashkohen në mbrojtje të njerëzve kundër robotëve!

Grupi i disa prej kompanive më të fuqishme të teknologjisë në planet kanë formuar një partneritet mbi inteligjencën artificiale. Google, Facebook, Amazon, IBM dhe Microsoft njoftoi të mërkurën fillimin e Partneritetit të Inteligjencës Artificiale për ta vënë atë në dobi të njerëzve dhe shoqërisë. Ata e kanë në plan tu ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,