Home / Teknologji (page 11)

Teknologji

galaxyon7-780x439

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në javët e ardhshme. Por së fundmi, Samsung e lansoi zyrtarisht modelin Galaxy on7 (2016) në Kinë, i cili mban një çmim prej pothuajse 240 dollarësh. ...

Read More »
sony-xperia-xz-1-1-1-780x439

Sony Xperia XZ debuton muajin tjetër

Sony Xperia XZ do të lansohet në SHBA muajin e ardhshëm, dhe telefoni do të jetë në dispozicion në 2 tetor nga një numër shitësish të cilët përfshijnë Amazon dhe Best Buy. Telefoni vjen me ekranin në 5.2 inç i cili përmban një rezolucion të plotë HD prej 1920 x ...

Read More »
asus-zenfone-3-deluxe-1-780x439

Asus ZenFone 3 Deluxe, super-telefoni në Android që kushton më shumë se iPhone7

Asus ZenFone 3 Deluxe është lansuar kohët e fundit në Tajvan dhe tani telefoni është në dispozicion në Kinë për çmimin ekuivalent prej 750 dollarësh. Asus ZenFone 3 Deluxe sjell një ekran me 5.7 inç me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 pikselëve, ZenFone 3 gjithashtu vjen me procesorin ...

Read More »
flpokemongoplus-780x439

Pokemon Go Plus lansohet zyrtarisht

Pokemon Go Plus që duhej të lansohej në korrik së bashku me lojën Pokemon Go më në fund është i gatshëm për treg. Go Plus iu mundëson kapjen e Pokemonëve dhe koleksionimin e tyre pa pasur nevojë të përdorni telefonin tuaj dhe në të njejtën kohë mund të lidhet me ...

Read More »
gopro-hero-5-780x439

GoPro prezanton Hero 5

GoPro ka lajmëruar kamerën e re të aksionit, GoPro Hero 5 e cila vjen me kontrollim të zërit. Hero 5 arrin në dy modele, Hero 5 Black dhe Hero 5 Session. Disa nga specifikat kryesore të Hero 5 Black janë si në vijim: Ekran 2 inç të ndjeshëm në prekje ...

Read More »
lenovo-yoga-book-780x439

Lenovo Yoga Book gati për para-porosi, për 500 dollarë

Këtë javë, Lenovo e ka lëshuar modelin e ri të laptopit Lenovo Yoga Book për para-porosi, me çmime që fillojnë prej 500 dollarë. Ky model bazohet në Google Android por mund të zgjidhni edhe Windows 10. Nëse preferoni që këtë model ta keni me Microsoft Windows 10, çmimet do të ...

Read More »
kosict-amy1-780x439

Amy Cosper pjesë e KosICT për të takuar ndërmarrësit vendor (Foto)

Amy Cosper është zëvendës presidente dhe KryeRedaktore në Enterpreneur Media Inc., e njohur gjithashtu si një ndër figurat më të shquara të ndërmarrësisë në botë. Si ndërmarrëse, folëse dhe autore, misioni i Znj. Cosper është të ngris rëndësinë e ndërmarrësisë në përmasa globale. Vendimi i Znj.Cosper për të filluar biznesin ...

Read More »
google-pixel

TEKNOLOGJI / MOBILE Google sjell Pixel dhe Pixel XL në tetor

Google pritet të lansojë dy pajisjet e reja Pixel dhe Pixel XL në muajin e ardhshëm, pajisje këto që do të zëvendësojnë linjën Nexus. Në ndërkohë, Google Pixel është parë online në Geekbench dhe kështu ka konfirmuar disa prej specifikave të spekuluara deri më tani. Pajisja do të vijë me ...

Read More »
samsung-galaxy-note-7-widgets-970x647-c-780x439

Samsung paditet për eksplodimin e Note 7

Ka qenë vetëm çështje kohësh kur Samsung të merr akuza dhe padi rreth eksplodimeve të pajisjes Galaxy Note 7. Tani, një njeri nga Florida ka bërë aktakuzën e parë ndaj Samsung, raporton Reuters. Samsung është paditur nga një person të cilit Galaxy Note 7 i ka eksploduar në xhep duke ...

Read More »
iphone-7-official-video-has-been-780x439

Apple planifikon të shesë 100 milionë iPhone 7 deri në fundvit

Apple do të lansojë sot në treg iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe si duket pajisjet do të jenë të mangëta në sasi për shkak se shumica e tyra janë para-porositur. Sipas një raporti të fundit thuhet se Apple është duke planifikuar të shes rreth 100 milionë njësi të ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,