Home / Teknologji (page 2)

Teknologji

Huawei_Honor_8_Camera-780x439

Huawei hyn seriozisht në garën për procesorë

Nuk është për t’u habitur që Huawei është i zënë duke punuar në pasardhësin e Mate 9 nga viti i kaluar. As nuk është e jashtëzakonshme për kompaninë kineze ka për të lansuar një procesor të ri me një seri të re me linjën e telefonave Mate. Çfarë është e ...

Read More »
1-362-780x439

Steve Jobs nuk kishte dëshiruar që Apple të prodhojë telefona

Në librin “The One Device: The secret history of the iPhone” thuhet se ish-shefi ekzekutiv i kompanisë Apple nuk ka dashur që të ketë asgjë me prodhimin e telefonave mobilë, pasi konsideronte se telefonat e mençur nuk do të jenë shumë të popullarizuar.  Pasi që punonjësit në kompani bënë presion ...

Read More »
slack-large-780x439

Amazon e interesuar në Slack, ia ofron 9 miliardë dollarë?

Slack, një platformë dhe korporatë për mesazhet në kohë reale dhe bashkëpunimin mes ekipeve, thuhet se është duke zgjuar interesimin e kompanive të mëdha të teknologjisë për blerjen e biznesit të tyre, e njëri ndër emrat e mëdhenj të industrisë përfshijnë edhe Amazon.com, njoftoi Bloomberg të enjten.  Një marrëveshje mund ...

Read More »
honor9-780x439

Huawei prezanton modelin e ri – Honor 9 (FOTO)

Linja e telefonave Huawei Honor e ka zbuluar modelin më të ri të telefonit të saj në Kinë.  Honor 9 do të debutojë për shitje në tregun më të madh aziatik, duke filluar prej 16 qershorit për një çmim që është ekuivalent me 340 dollarë, duke vazhduar traditën e ofrimit ...

Read More »
1-181-780x439

Galaxy Note8 pa sensor për skanimin e gishtërinjve?

Deri më tash raportet e shumta njoftuan se Samsung Galaxy Note8 do të ketë sensor për skanimin e gishtërinjve, i cili është vendosur nën ekranin e xhamit.  Kompania njoftoi se modeli Galaxy S8 do të ketë sensor nga ana e pasme, pasi nuk ka arritur ta plasojë nën ekran. Duket ...

Read More »
bgr-galaxy-note-7-61-780x439

Galaxy Note 8 vjen para iPhone 8, merren vesh detajet për fabletin e ri!

Lirisht mund të thuhet se Galaxy Note 7 ishte katastrofal, vitin e kaluar. Pas njoftimeve se fableti po shpërthente në flakë, Samsung u detyrua të tërhiqte një sasi të tyre, e më pas u detyra ta tërheq atë nga tregu tërësisht.  Ndërsa disa thashetheme të hershme thanë se kjo fatkeqësi ...

Read More »
Sony-Xperia-XA1-and-XA1-Ultra-gallery-780x439

Sony me tri modele të reja të telefonave në IFA

Sipas një raporti të ri, Sony do të zbulojë tre modele të reja në konferencën e IFA këtë vit. Pajisjet në fjalë janë Xperia XZ1, XZ1 Compact dhe X1. Raporti gjithashtu zbulon disa nga specifikat kryesore për këta telefona.  Duke filluar me Xperia XZ1, telefoni do të mundësohet nga procesori ...

Read More »
biki-780x439

BIKI është droni i parë për xhirim 4K nën ujë! (Video)

Robosea ka shfaqur dronin e parë nënujor BIKI Bionic pa tela, i cili është mundëson xhirimin e pamjeve në cilësinë 4K.  Kur droni çiftëzohet me një aplikacion shoqërues, ju mund të merrni video 4K dhe imazhet drejtpërdrejt në pajisje mobile, ndërsa një sensor GPS i integruar siguron që ju kurrë ...

Read More »
1-284-780x439

Windows 10 Redstone 3 mundëson copy-paste nga njëra pajisje në tjetrën

Microsoft në konferencën e vet Build developer paralajmëroi edhe clipboard të bazuar në cloud, funksion ky plotësisht i ri që mundëson copy dhe paste nga njëra pajisje në tjetrën.  Kjo do të jetë e mundur me cloud, por edhe më herët përdoruesit e Windows-it kanë mundur ta bëjnë këtë me ...

Read More »
wsup-780x439

Kujdes, shfaqet versioni i rrejshëm i WhatsApp

Një version i rrejshëm i aplikacionit të famshëm të mesazheve WhatsApp është shfaqur online. Faqja e rrejshme ju dërgon në http://шһатѕарр.com/?colors. Kur të klikoni në të atëherë ju ridrejtoheni nëhttp://blackwhats.site/.  Për tu siguruar që nuk e merrni këtë version të pavërtetë të WhatsApp, në internet janë shfaqur edhe fotografitë e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,