Home / Teknologji (page 3)

Teknologji

ransomware-expert-tips-featured-780x439

Europol: Mbi 200 mijë kompjuterë në 150 vende të goditur nga virusi kibernetik

Sulmi kibernetik i së premtes ka prekur më shumë se 200,000 kompjuterë në 150 vende të ndryshme të botës, thotë shefi i Europol, Rob Wainwright.  Ai i tha BBC se akti ishte “i pashembullt për shkallën e tij” dhe paralajmëroi se më shumë njerëz mund të jenë të prekur të ...

Read More »
OnePlus-5-teaser-780x439

E konfirmuar: OnePlus vjen me 5 gjatë verës

OnePlus ka lëshuar një foto ngacmuese për telefonin e saj të ardhshëm. Kompania ka postuar një imazh në rrjetin social kinez Weibo që konfirmon dy gjëra që diheshin tashmë: data e lëshimit dhe emri i pajisjes.  Ky postim thotë “Hello 5” dhe konfirmon se telefoni i mençur do të quhet ...

Read More »
b_2-780x439

Samsung Galaxy S9 shfaqet në video, 95% është ekran (FOTO/VIDEO)

Samsung Galaxy S8 ende nuk është zgjeruar mrië në treg, ndërsa thashethemet dhe konceptet e para të pasaardhësit e tij – Samsung Galaxy S9, janë duke u shfaqur online. Sipas pamjeve të rrjedhura online shihet se gjenerata e re e telefonit premium të Samsung do të jetë e mahnitshme me ...

Read More »
b_2-780x439

Samsung Galaxy S9 shfaqet në video, 95% është ekran (FOTO/VIDEO)

Samsung Galaxy S8 ende nuk është zgjeruar mrië në treg, ndërsa thashethemet dhe konceptet e para të pasaardhësit e tij – Samsung Galaxy S9, janë duke u shfaqur online. Sipas pamjeve të rrjedhura online shihet se gjenerata e re e telefonit premium të Samsung do të jetë e mahnitshme me ...

Read More »
a_3-780x439

Nokia me një model të ri, me ekranin në 6 inç

Nokia, po kthehet ngadalë në ditët e mëparshme të lavdisë së saj me telefonat e ri mobil, apo kështu shpresojnë të paktën.  Nëse modeli më i ri i “Mobile Phone Nokia” është ndonjë tregues i asaj që do të duket si telefoni i ardhshëm i mençur nga kompania, gjërat janë ...

Read More »
sony-xperia-X-Series-1-1-780x439

Sony ulë çmimin e Xperia X

Blerësit që janë të interesuar në Sony Xperia X në SHBA, e kanë një lajm të mirë, sepse çmimi i telefonit ka rënë në tregun amerikan.  Në B&H Photo, çmimi ka rënë në 249.99, një zbritje prej 100 dollarësh, në krahasim me çmimin e vjetër. Edhe Best Buy dhe Amazon ...

Read More »
558c241bb28b6d2052213f13c4fb4043-780x439

Aplikacionet më të mira të javës së kaluar

Gjatë javës që lamë pas është publikuar një listë e shkurtë e aplikacioneve të reja të cilat janë konsideruar si më të mirat e javës. Lexoni më shumë për ta parë nëse ndonjëra prej tyre ju kryen punë edhe juve. Microsoft To-Do Pas blerjes së Wunderlist në vitin 2015, Microsoft ...

Read More »
1-506-780x439

Çfarë të bëni nëse ju vjedhin smartfonin?

Të gjithë e dinë se nuk duhet të lënë një smartfon jashtë vëmendjes në një vend publik dhe megjithatë smartfonat vazhdojnë të vidhen në çdo kohë.  Nëse e pashmangshmja ndodh, ka disa hapa që mund të ndërmerrni për të ulur dëmin e pësuar, madje edhe të rikuperoni pajisjen e vjedhur. ...

Read More »
3-107-780x439

Mbahet takimi final i jurisë së Albanian ICT Awards, më 28 Prill shpallen fituesit e edicionit të pestë (Foto)

U mbajt takim i dytë dhe final i Jurisë së edicionit të pestë jubilar të Albanian ICT Awards, kur 35 kandidatë të ftuar nga juria prezantuan projektet e tyre me një objektiv të qartë: rrëmbimin e një prej tetë çmimeve të këtij viti.  Të gjendur përballë një sfide të vërtetë, ...

Read More »
1-207-780x439

Google investon rreth 1 miliard dollarë në ekranet LG

Google ka bërë ofertë për investime në vlerë 1 miliard dollarë në ekranet LG, në mënyrë që të inkurajojë prodhimin e ekraneve fleksibile OLED, pasi planifikon t’i përdorë në versionin e ardhshëm të telefonave Pixel, shkruajnë mediat jugkoreane.  Marrëveshja e vlefshme 876 milionë dollarë do t’i mundësojë Google që të ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,