Home / Teknologji (page 4)

Teknologji

iph1-780x439

Njëri nga tre modelet e reja të iPhone mund të vonohet

Raportet e ndryshme sugjerojnë se këtë vjeshtë do të ketë tre modele të reja të iPhone ndërsa një spekulim i radhës bën të ditur se njëra prej këtyre pajisjeve mund të vijë një ose dy muaj me vonesë.  iPhone 8 me 5.8 inç mund të lansohet në tetor ose në ...

Read More »
ZTE-nubia-Z17-mini-Review-Specs-Price.-780x439 (1)

ZTE Nubia Z17 është modeli i telefonit që promovohet nga Cristiano Ronaldo

ZTE Nubia Z17 mini tani është zyrtarizuar dhe duket se shumica e spekulimeve për të kanë dalë të jenë korrekte.  Telefoni i promovuar nga Cristiano Ronaldo, ofron dy kamera me nga 13MP në anën e pasme, një monokrom dhe tjetrën me sensor me ngjyra. Kamera frontale ka plotë 16MP dhe ...

Read More »
ZTE-nubia-Z17-mini-Review-Specs-Price.-780x439

ZTE Nubia Z17 është modeli i telefonit që promovohet nga Cristiano Ronaldo

ZTE Nubia Z17 mini tani është zyrtarizuar dhe duket se shumica e spekulimeve për të kanë dalë të jenë korrekte.  Telefoni i promovuar nga Cristiano Ronaldo, ofron dy kamera me nga 13MP në anën e pasme, një monokrom dhe tjetrën me sensor me ngjyra. Kamera frontale ka plotë 16MP dhe ...

Read More »
1-36-780x439

iOS 10.3.1 sjell përmirësimin për problemin me WiFi

Apple para disa ditësh solli përditësimin iOS 10.3 të sistemit operativ, i cili paraqet azhurnim të rëndësishëm para platformës iOS 11.  Njëra nga gjërat të cilat Apple solli për sistemin operativ iOS 10 ishte edhe përmirësimi për disa lëshime të sigurisë. Nëse keni marrë njoftimi në telefonin tuaj se duhet ...

Read More »
New-Xiaomi-Mi6-Rumors-Specs-Features-and-US-Release-780x439

Xiaomi Mi 6 konfirmohet për debutim në prill

Gjatë një prezentimi të drejtpërdrejt, drejtori ekzekutiv i Xiaomi, Lei Jun, ka konfirmuar debutimin e Xiaomi Mi 6 në këtë muaj. Ai nuk ka zbuluar ndonjë datë specifike, mirëpo lansimi mund të ndodhë më 11 osë 18 prill, sipas raporteve të mëhershme.  Mi 6 pritet të ketë kamerën primare prej ...

Read More »
1-373-780x439

Nokia 6, ndër telefonat më rezistues për këtë vit

Telefonat Nokia në të kaluarën ishin të njohur për kualitetin e tyre dhe të rezistencës. Shumë ishin të brengosur se si HMD do të gjendet në këtë fushë, por Nokia 6 tregon se kompania është në rrugë të shkëlqyeshme, shkruan GSM Arena. Hapja e telefonit është mënyra më e shpejtë ...

Read More »
14-1484371524-andyrunin-780x439

Themeluesi i Android shfaq telefonin e tij të ri!

Në janar të vitit të kaluar kishin qarkulluar disa raporte sipas të cilavë thuhej se bashkëthemeluesi i Android, Andy Rubin, po punonte në një telefon të ri. Tani, kemi edhe një imazh të postuar në Twitter që e vërteton këtë lajm. Imazhi shfaq një telefon me korniza shumë të holla, ...

Read More »
instagram-live-video-780x439

Instagram tani mundëson ruajtjen e videove Live

Kur Instagrami kishte lansuar funksionin e ri për video-transmetim të drejtpërdrejtë vitin e shkuar, përdoruesit ankoheshin se nuk mund t’i ruajnë video transmetimet e tyre për shikim të mëvonshëm. Mirëpo me gjasë kjo gjë tashmë ka ndryshuar nga rrjeti social. Këtë veçori Instagrami e ka shtuar sot, dhe një fakt ...

Read More »
17408121_778237535660088_1497468788_o-e1490001406450-780x439

Shpikjet për shtëpitë e zgjuara po zhvillohen edhe nga Prishtina

Themeluesit shqiptaro-suedez të kompanisë suedeze, Animus Home kanë hap zyre zhvillimi edhe në Prishtinë. Pas 23 vjetëve në Suedi ata kthyen vëmendjen në Kosovë dhe kanë punësuar zhvilluesit e parë në zyrat në qendër të Prishtinës. Në Prishtinë kanë sjell gjysmën e trupit zhvillues nga Malmo të Suedisë dhe do ...

Read More »
Samsung-Galaxy-S8-concept-b-780x439

Analisti parashikon shitje të dobët të Galaxy S8

Pas dështimit me Galaxy Note 7 vitin e kaluar, është e dukshme që shumica po presin të shohin Galaxy S8 dhe nëse Samsung do të rimarr pozicionin e tyre. Megjithatë, jo të gjithë mendojnë njejtë, së paku kështu beson analisti i firmës KGI Securities, Ming-Chi Kuo. Në një hulumtim që ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,