Home / Teknologji (page 5)

Teknologji

messenger-day-2017-780x439

Facebook lanson edhe Messenger Day

Facebook ka lansuar shërbimin e quajtur ” Messenger Day”, që ua mundëson përdoruesve të ndajnë me publikun ose miqtë mesazhet e dekoruara me foto dhe video të cilat zhduken pas 24 orësh.  Messenger Day po lëshohet për të gjithë që e kanë aplikacionin e Facebook për chat në të dyja ...

Read More »

Microsoft e mbyll rrjetin social për të cilin ju as që keni dëgjuar!

So.cl, rrjeti shumë pak i njohur social për të cilin mbase as nuk keni dëgjuar deri më sot i krijuar nga Microsoft Research Fuse Labs, tani është mbyllur. Shërbimi u lansua në fund të vitit 2011 si një komunitet social ku objektivi ishte “konsumi bashkëpunues, jo komunikimi.” Fillimisht ishte menduar ...

Read More »
f.0503184901243_m-780x439

Facebook shton butonin Dispute, ndalon lajmet e pavërteta

Lajmet mashtruese, artikujt e pavërtetë dhe entuziastët e këtij fenomeni janë të shpërndarë shumë në rrjetin më të madh social – Facebook. Por Facebook duket se tani e ka gjetur një mënyrë për të luftuar me këto lajme dhe publikuesit e tyre. Në fakt, Facebook për një kohë të gjatë ...

Read More »
ICTAwards_FIEK-780x439

Albanian ICT Awards thirrje mendjeve kreative të FIEK, Riinvest dhe Bonevet

Një javë më parë edicioni i pestë jubilar i një inovacioni që flet shqip çeli turin e takimeve disa javore të cilat organizohen tradicionalisht çdo vit në kërkim dhe identifikim të shqiptarëve të suksesshëm në teknologji. Organizuar pranë ambienteve të Oficina, ky takim ishte hapi i parë i një rrugëtimi ...

Read More »
exynos-9-image-01-100711310-small.3x2-780x439

Samsung inkuadron Exynos 9 në pajisjet e VR

Sipas spekulimeve, Samsung ka në testim një pajisje të re VR që do të punojë me procesorin Exynos 9, që do të thotë se nuk do të ketë nevojë për telefon në mënyrë që të funksionojë. Kur kompania prezantoi Exynos 9, bëri të ditur se ky procesor do të mund ...

Read More »
sony_1476162191015-780x439

Sony Xperia XZ zgjedhet telefoni më i mirë i ri në MWC 2017

GSMA është një organizatë evropiane që organizon çdo vit Mobile World Congress në Barcelonë, dhe si pjesë e kësaj shfaqje është edhe ceremonia e çmimeve, Global Mobile Awards, që zgjedh kompanitë më të mira në kategori të ndryshme.  Në 2017, ata kurorëzuan mbi 40 fitues. Tashmë ju kemi treguar se ...

Read More »
gsmarena_002-780x439

Dalin pamje të reja të Galaxy S8 (FOTO)

Telefoni i ri nga Samsung, Galaxy S8 është parë në disa imazhe të rrjedhura tashmë, por megjithatë ende nuk ka mjaftueshëm.  Sot një numër i disa pamjeve të reja janë shfaqur online, të cilat prezentojnë pajisjen e re, mirëpo të përthakuar nga një këllëf. Imazhet e reja janë në linjë ...

Read More »
snapchat-guy-girl-glasses-jpg-780x439

Spectacles të Snapchat tani mund të blihen për 130 dollarë

Kompania amë e Snapchat, Snap, pak kohë më parë ka lansuar një produkt intrigues – syzet Spectacles që mund të inçizojnë video 10-sekondëshe. Produkti ka qenë i vështirë për t’u blerë, mirëpo me kalimin e kohës është bërë i gatshëm për një numër të limituar të entuziastëve. Prej 20 shkurt, ...

Read More »
iPhone-7-to-Get-Force-Touch-Home-Button-With-Haptic-Feedback2-800x600-780x439

iPhone në vendin e pestë në Kinë – kjo është radhitja e re e prodhuesve në treg!

Në një zbritje prej 18.2 për qind prej vitit të kaluar, Apple ka shitur gjithsej 43.8 milionë iPhone në Kinë dhe ka rënë në pozitën e pestë, bën të ditur kompania hulumtuese Canalys. Gjiganti amerikan u tejkalua nga Xiaomi, edhepse e dyta pati një rënie prej 21 për qind, duke ...

Read More »
Mozilla-12jan-1500px_logo-1-780x439

Mozilla me logo dhe dizajn të ri!

Fondacioni Mozilla është i njohur më së shumti për Firefox, shfletuesin e famshëm të internetit, por organizata bën edhe shumë produkte të tjera sikurse Thunderbird, SeaMonkey, Bugzilla, dhe një gjuhë programimi të quajtur Rust, në mesin e shumë gjërave të tjera. Pas shtatë muajsh konsultimi publik me përdoruesit e produkteve ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,