Home / Teknologji (page 9)

Teknologji

galaxy-note-7-price-780x439

Pronarët e Galaxy Note 7 mund ta ndërrojnë telefonin e tyre me Note 8 ose Galaxy S8

Jo shumë kohë më parë një raport kishte sugjeruar se Samsung është duke pregatitur një program të ri kompensimi për blerësit e Galaxy Note 7 ku do të mund të përfshihej Galaxy S8 apo Note 8 në ndonjë mënyrë. Tani, kompania ka konfirmuar programin e kompensimit për pronarët e Note ...

Read More »
facebook-e-braktis-microsoft-bing_hd-780x439

Microsoft dëshironte ta blinte Facebook-un për 24 miliardë dollarë

Ish-CEO i Microsoft, Steve Ballmer tha për CNBC të premten se ai u përpoq ta blejë Facebook, kur kompania ishte “më e vogël” për 24 miliardë dollarë. Ballmer e ka lënë Microsoft në vitin 2014 dhe tani është pronar i Los Angeles Clippers dhe një nga investitorët e Twitter.  Facebook ...

Read More »
netflix-vjen-edhe-n-euml-maqedoni_hd-780x439

Netflix me rritje të jashtëzakonshme në tërë botën!

Netflix Inc. ka shtuar 50 për qind më shumë abonues se sa që pritej vetëm në çerekun e tretë të këtij viti pasi që seritë origjinale të kompanisë si “Stranger Things” kanë tërhjekur shikuesit ndërkombëtar. Poashtu, shikuesit amerikan kanë mbajtur lidhjen me Netflix përkundër rritjes së çmimit abonues, duke rritur ...

Read More »
slide_38ss-windows10-00intro-100465038-primary-idge_-780x439

Microsoft shumë shpejt me versionin e ri të Windows 10

Microsoft është duke planifikuar lansimin e dy përditësimeve të rëndësishme për Windows 10 gjatë muajit mars të vitit të ardhshëm. Përdoruesi i Twitter me nofkën WalkingCat ka zbuluar disa referenca që e konfirmojnë se Microsoft është duke testuar ndryshimet e reja në sistemin operativ të saj. Kompania pritet të jap ...

Read More »
huawei-logo-wall11-780x439

Huawei shet 100 milionë telefona këtë vit!

Gjatë lansimit të telefonave Nova dhe Nova Plus në Kinë, Huawei poashtu ka zbuluar se ka shitur mbi 100 milionë telefona këtë vit, dy muaj para se të përfundojë viti. Kompania kineze ka shitur 100 milionë pajisje në 2015 dhe kjo do të thotë që shitjet e kompanisë janë në ...

Read More »
galaxy-note-7-2-1-1-2-780x439

Samsung tërheq mbi 1.9 milionë njësi të Galaxy Note 7!

Samsung ka lëshuar një njoftim për të tërhequr njësitë e Galaxy Note 7 fillim të këtij muaji, përkatësisht zëvendësimin e modeleve me probleme për ato të rejat. Megjithatë, duket gjërat nuk shkuan sipas planeve të kompanisë koreane, çka solli në vendimin e saj për tërheqjen e plotë të Galaxy Note ...

Read More »
lumiainstagram3-780x439

Instagram vjen edhe për PC në Windows 10!

Instagram ka njoftuar se aplikacioni për Windows 10 tani do të jetë i gatshëm në një version edhe për PC dhe tabletë. Verzioni për PC dhe tabletë i Instagram-it vjen me të gjitha tiparet e aplikacionit për mobil. Këto janë disa nga tiparet të cilat mund t’i përdorni në Instagram ...

Read More »
samsung-galaxy-note-7-blue-11-1280x853-780x439

Samsung Note 7 kushton 3.1 miliardë humbje për kompaninë!

Samsung ka zbuluar se tërheqja e Galaxy Note 7 do t’i kushtojë kompanisë 3 miliardë dollarë gjatë dy çerekëve të ardhshëm. Kompania poashtu ka bërë të ditur se i ka shpërndarë kostot direkte të pajisjes për çerekun e tretë. “Samsung Electronics ka njoftuar sot se ka parashikuar një ndikim negativ ...

Read More »
hyri-ne-dyqanin-e-apple-dhe-theu-qetesisht-secilin-iphone-7-qe-i-doli-perpara-foto-780x439

Cilët telefona mbushen më shpejtë sesa iPhone 7?

Në kohën tonë, telefonat mbushen shpejt. Edhepse jetëgjatësia e baterisë nuk zgjat më shumë se një ditë ose dy, së paku mbushja e baterisë nuk merr shumë kohë. Megjithatë, si duket Apple ka ngecur mbrapa në këtë departament. Sipas një hulumtimi të bërë nga AnandTech, iPhone 7 dhe 7 Plus ...

Read More »
img_0734-780x439

ICK- rruga nga një ide e shkëlqyer ne biznes tësuksesshëm

Kosova ka rreth 2 milionë banorë dhe gjysma e popullsisë është nën moshën 30-vjeçare.ICK beson në fuqizimin dhe krijimin e një mjedisi mbështetës për zhvillimin e këtyre të rinjëve në botën e biznesit dhe teknologjisë. Innovation Centre Kosovo mbështet idetë tuaja origjinale duke u munduar tu ndihmojë në zhvillimin e ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,