Home / Vip (page 30)

Vip

11813373_10153587347819684_4482668322949756549_n-e1452769379931-690x498

Kënga e Alban Skënderajt pëlqehet dhe në Kinë

Kënga “Mirëmëngjes” ka kaluar kufijt shqiptar. Ky projekt i këngëtarit Alban Skënderaj, i cili mori pëlqyeshmëri të madhe në tregun vendor si duket pëlqehet dhe dëgjohet edhe në Kinë, transmeton Telegrafi. Dy studentë kinezë nga Universiteti i Gjuhëve të Huaja në Pekin janë shfaqur në një video ku shihen duke ...

Read More »
maxresdefault

Kush po e mërzit Florin

Kantautori i cili fundvitin e shkuar u përfshi në sherrin e famshëm me Stinen, duket se ka reflektuar edhe njëherë “plagën” që shkakton një marrëdhënie e prishur. Megjithëse nuk dihet se kujt i drejtohet mesazhi i lënë prej tij në Facebook, pasi konotacioni mund ta lidhe mesazhin e fundit te ...

Read More »
meda1-e1443085977638

Kur Meda i biente defit

Meda është prej këngëtarëve më të suksesshëm të skenës pop folk. Dhe talenti ka ardhur prej dikah për të, sigurisht. Meda ka qenë edhe instrumentisht i zoti dhe kjo shihet edhe në një foto së fundmi të publikuar nga media të ndryshme, transmeton Telegrafi. Meda shihet me def në dorë ...

Read More »
861_947821948617780_4839376584825538257_n-690x457

Enca: Jam artiste ndërkombëtare

Enca Haxhia megjithëse tejet e kritikuar dhe e përfolur në median rozë dhe rrjete sociale vazhdon të jetë një nga këngëtaret më të suksesshme nga gjenerata e re. U akuzua edhe për klikimet e shumta në kanalin “Youtube” që i vinin nga Arabia e vende të tjera, por ajo këtë ...

Read More »
kanik

“Kaniherë” po përkrahet nga estrada shqiptare

Videoklipin “Kaniherë” po e përkrah estrada shqiptare U publikua videoklipi “Kaniherë” nga këngëtari Granit Miftari. Videoklipi është i veçantë me pamje të bukura filmike të interpretuar nga aktorë të talentuar nga Kosova dhe Maqedonia. Aty flitet për një djalë (Granitin) i cili me shokët e tij bën plan që brenda ...

Read More »
f3fb09_08cd9036dc11462b95c361db98c02fd2-e1452505406601

Leonorës i vidhet kënga, quhet “Ceca shqiptare” nga mediat serbe

Hiti i Ana Nikoliq “Zadnji voz” (Treni i fundit) është kopje e këngës “Ti më je shumë xheloz” i këngëtares Leonora Jakupi, të cilën, si pasojë e popullaritetit të madh që gëzon në Kosovë, e quajnë Ceca Razhnatoviq shqiptare, shkruan portali serb “Pressonline”. Në albumin e Anës kjo këngë figuron ...

Read More »
maxresdefault

Ja çfarë thotë Labinot Tahiri për protestën e sotme

Këngëtari Labinot Tahiri ka shprheur edhe mendimin e tij për protestën që do të zhvillohet sot në Kosovë. Labi parashikon Luftë Civile! Ai është shprehur i frikësuar se fjalët e tij do të dalin të vërteta, kur ka thënë se ka mundësi që të ndodhë edhe ndonjë luftë civile, transmeton ...

Read More »
mc-kresha

Shikoni performancën e këngës “ERA”, live nga MC Kresha

Eshtë publikuar në YouTube video nga performanca e parë live e këngës “Era” të ripërpunuar nga Mc Kresha. Kënga origjinale që i takon Gjurmëve, por që u ripërpunua nga Mc Kresha, është performuar nga reperi në koncertin jubilar mbajtur në Tiranë në fund të dhjetorit. Performanca e Kreshës ngriti në ...

Read More »
largea_9812879568d54b598f68212236887_v4_big1452241639

Nuk është hera e parë që “Stupcat” bëjnë skeç me uzurpuesit

Skeçi i fundit i “Stupcave” ka zgjuar shumë pluhur kohët e fundit. Nuk mbeti kush pa e komentuar në mënyrën e këtë skeç që u emetua në Natën e Vitit të Ri. Por për çudi vetëm ky skeç ka në sytë e veshët e kritikëve, por jo edhe një tjetër ...

Read More »
12417799_937925826244715_2526302461147027067_n-e1452009293782-690x466

Kida mashtron me sytë

Kida vazhdon të mbesë njëra nga këngëtaret që vazhdimisht ndryshon stilin e saj duke eksperimentuar sidomos me flokët. Së fundmi ajo është shfaqur me një ndryshim në flokët e saj, por më shumë bie në sy ngjyra e syve, transmeton Telegrafi. Në fotografinë e fundit sytë e këngëtares kanë një ...

Read More »
Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,