Home / Sport / Interi kërkon 30 milionë euro për “të zhdukurin” Kondogbia

Interi kërkon 30 milionë euro për “të zhdukurin” Kondogbia

Geoffrey Kondogbia është ‘zhdukur’ dje (e premte) pasi nuk ka munguar në stërvitjen e klubit, por Interi ende nuk do ta lejojë atë të bashkohet me Valencian për më pak se 30 milionë euro.

 Mesfushori francez nuk u paraqit në trajnim e të premtes, duke shkaktuar një reagim të zemëruar nga trajneri Luciano Spalletti.

24-vjeçari arriti në San Siro nga Monaco për 36 milionë euro plus bonuse vetëm në korrik të vitit 2015, pas një lufte ofertash me Milanin.

Ai ka zbritur gradualisht renditjen, veçanërisht me ardhjen e Borja Valeros dhe Matias Vecinos nga Fiorentina, kështu që largimi i tij pritet të jetë i pashmangshëm./RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,