Home / Sport / Juventusi me ofertë zyrtare për Strootmanin

Juventusi me ofertë zyrtare për Strootmanin

U duke vetëm si një shkëndijë verë, por Juventusi e ka seriozisht për Kevin Strootmanin.

 Bianconerët në fakt i kanë bërë ofertën e parë zyrtare Romës për holandezit.

Dyshja e Juventusit, Marotta dhe Paratici kanë bërë ofertë prej 30 milionë eurove për Strootmanin, por që Roma nuk e ka pranuar.

Pritet oferta e dytë me një shumë që pak a shumë i afrohet klauzolës që ishte deri më 31 qershor, e që vlente 45 milionë euro.

Juventusi pritet ta rrisë çmimin në 40 milionë euro.

Roma dhe Monchi ofertën e dytë do ta merrnin seriozisht, pasi kërkojnë ta ofrojnë sa më parë Riyad Mahrezin./RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,