Home / Lajme / Në Prizren pesë të arrestuar për fotografim votash
votaaa-780x439

Në Prizren pesë të arrestuar për fotografim votash

Raportohet se pesë perona janë arrestuar në rajonin e Prizrenit për manipulim votash, gjatë zgjedhjeve të sotme.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha, ka konfirmuar për Telegrafin se janë arrestuar pesë persona për sshkak të fotografimit të votës.

“Të arrestuarit janë zënë duke fotografuar votën. Katër prej tyre janë në mbajtje, kurse një person është liruar pas intervistimit”, ka thënë Berisha.

Sipas Berishës, nga katër personat që janë ndaluar, dy  janë arrestuar në Mamushë, një në qendrëne  votimit në Shkollën “11 Marsi” Prizren dhe një në “Mustafa Bakia në Prizren”.

Një person i moshuar në qendrën e votimit “Motrat Qiriazi” në Prizren, e ka grisur fletëvotimin.

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,