Home / Politika / PDK: mbajti kuvendin e 4 zgjedhor te gruas demokratike

PDK: mbajti kuvendin e 4 zgjedhor te gruas demokratike

Gjakovë – Partia Demokratike e Kosoves Dega ne Gjakove sot mbajti kuvendin e 4 zgjedhor te gruas demokratike.Te pranishem ne kete kuvend perveç kryetarit te deges z.Hajdar Beqa,kete takim e nderoi me pjesmarrjen e tij dhe kryeministri Hashim Thaqi.

thaci_gjakove

Kryeministri Thaqi shpalosi axhenden e tij per grate demokratike duke i dhene prosperitet ne ç’do sfere te veprimtarise politike-shoqerore.

Te pranishem ishin dhe ministrja e integrimeve Vlora Çitaku, ministri Besim Beqaj, deputetet Flora Brovina, Safete Hadergjonaj, Blerta Deliu si dhe partive te ndryshme politike, perfaqsuese te tjera te OJQ-ve,dhe shoqerise civile.

pdk_gjakove1Kuvendi i 4 zgjedhor i gruas Demokratike Dega ne Gjakove ne mesin e 150 pjesmaresve zgjodhi keshillin drejtues prej 31 grave, duke u cilesuar si kuvend i sukses’shem demokratik ku u spikaten figura te njohura te grave te qytetit te Gjakovës. /RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,