Home / Teknologji / Samsung me procesor të ri dhe Galaxy S9?
Samsung-Galaxy-S8-1-1-1-780x439

Samsung me procesor të ri dhe Galaxy S9?

Përpara shfaqjes së ardhshme të Consumer Electronics Show në Las Vegas që do të mbahet në mes të 9 dhe 12 janarit, një numër i pajisjeve të Samsung janë nderuar për “dizajnin dhe inxhinierim të shkëlqyeshëm në teknologjinë më të fundit të elektronikës së konsumit” në 28 kategori.

Asgjë nuk është e habitshme atje, pasi shitësi më i madh në botë i telefonave njihet shpesh si një trend-krijues dhe pioner i industrisë në gara si këto.

Por përveç telefonave më të fundit të kompanisë, veshjeve, headseteve dhe monitoruesve të lojërave, disa pjesë të pashpallura të destinuara për telefonat e ardhshëm gjithashtu morën trofe të “dizajnit dhe inxhinierisë”, duke zbuluar disa gjëra diskrete që nuk dinim më parë.

Për shembull, procesori i ardhshëm i serisë së ardhshme të Samsung quhet Exynos 9 Series 9810, i cili sugjeron përmirësime masive të performancës mbi 8895 (variante të caktuara) të Galaxy S8, S8 + dhe Note 8.

Për fat të keq, ky SoC padyshim i fuqishëm është “ndërtuar në teknologjinë e procesit të gjeneratës së dytë 10nm”, që do të thotë në teori, do të jetë shumë e vështirë që Samsung të përputhet me shpejtësinë e papërpunuar dhe efikasitetin e energjisë të çip-it Snapdragon 845 të bazuar në 7nm.

Një bërthamë e CPU-ve “e përmirësuar” dhe “brezi i 3-të” mbyllin listën e përmirësimeve të zbuluara, duke e bërë betejën për ari me Snapdragon 845 aq më shumë interesante./RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,