Home / Teknologji / Tani mund të dërgoni para nëpërmjet Facebook Messenger (FOTO)
edhe-facebook-messenger-do-t-euml-shfaq-reklamat-e-bizneseve_hd-780x439

Tani mund të dërgoni para nëpërmjet Facebook Messenger (FOTO)

PayPal ka njoftuar se ata kanë zgjeruar bashkëpunimin e tyre me Facebook duke shtuar shërbimin e tyre për pagesat P2P në aplikacionin e Messenger të gjigantit social.

Për të hyrë në veçorinë – si bisedat një-në-një dhe bisedat e grupit – klikoni lehtë mbi ikonën plus blu, pastaj zgjidhni butonin me ngjyrë të gjelbër Pagesat dhe pastaj zgjidhni PayPal për të dërguar paratë.

Funksioni aktualisht është duke u hapur vetëm në SHBA dhe i kufizuar në iOS, me mbështetjen e Android që vjen së shpejti.

Ndërkohë, PayPal gjithashtu prezantoi një shërbim për Messenger, duke ju lejuar të merrni mbështetje të pagesave dhe llogarisë drejtpërdrejt në aplikacionin e mesazheve.

Për të marrë atë ju duhet të kërkoni për PayPal në fushën e kërkimit dhe shkruani një mesazh dhe bot do t’ju ndihmojë me kërkesën tuaj./RadioRINIA/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,