Home / Politika / Thaçi: Ishte ndejë private, nuk u fol për politikë (Foto)

Thaçi: Ishte ndejë private, nuk u fol për politikë (Foto)

E Plotesuar – Thaçi për takimin me Mustafën dhe Haradinsjn: Ishte ndejë private, nuk u fol për politikë

Pas takimit me Isa Mustafën dhe Ramush Haradinajn në koktejin e organizuar nga Ambasada Amerikane, Hashim Thaçi tha se nuk diskutuan për politikë.

“Ka qenë një ndejë private dhe pa asnjë temë politike’, tha Thaçi.

….

Pas koktejit të organizuar nga Ambasada Amerikane, presidentja Atifete Jahjaga nuk ka dashur të flas për media.

…….

Liderët e partive politike në vend janë takuar sonte në njërën nga kafiteritë e Prishtinës.

Takimi ndodh në kuadër të një ndeje ambasadës amerikane dhe senatorit amerikan që po zhvillon vizitë në Kosovë Chris Murphy.

Në ndejë të pranishëm përveç presidentes Jahjaga ishin edhe Hashim Thaçi, Isa Mustafa dhe Ramush Haradinaj.

Ndërkohë në takim nuk shkoi askush nga NISMA.

Isa Mustafa tha se e ka takuar të parin e PDK’së Hashim Thaçi por se me të nuk ka folur për politikë.

“Po u përshëndeta edhe me Thaçin, por nuk folëm për politikë”, tha Mustafa për Indeksonline.

Në këto çaste po takohen Hashim Thaci dhe Isa Mustafa

Lideri i PDK’së Hashim Thaçi dhe ai i LDK’së Isa Muastafa janë në një takim në njërën nga kafiteritë e kryeqytetit.

E pranishme ishte edhe presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

Takimi vjen pas takimit të sotëm të presidentes me senatorin amerikan Chris Murphy.

Dyshja po zhvillojnë takimin në kuadër të një kokteji të organizuar nga Ambasada Amerikane derisa Express pas pak ju sjell më shumë hollësi. /Express/

Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,