Home / Politika / Vetem LDK do të bej zhegren Komune

Vetem LDK do të bej zhegren Komune

Gjilan – Lutfi Haziri ne nje fjal rasti para qytetareve te Zhegres pershendeti gjithe te pranishmit, ai tha se eshtë i bindur se emrat qe i kemi ne liste për kandidat jane njerëz te familjeve te deshmoreve, njerez ekonomist, te punës dhe njerez kunder kësaj Qeverisje te korruptuar.

Lirije_Kajtazi_zheger

Lidhja Demokratike e Kosovës  mund te beje ndryshime bashk me ju qytetare dhe simpatizant sepse Zhegra eshteë nje vend i madh , prandaj te gjithë këta kandidat kane mundesi ta ndimojne vendin tone jeni ju qytetarë ata qe duhet ti jepni mbeshtetje, sepse ne do ta bëjm Zhegren Komun.

Fatmir Rexhepi kandidat për depotet ne parlamentin e Kosovës potencoi para te pranishmve duke ju drejtuar me fjalen ju miq, shoke , bashkluftetar te Agim Ramadanit Dita e 8 Qershorit nuk eshtë larg, 8 Qershori eshtë dita kur qytetaret me vullnetin e tyre do të votojne që të fitoj Demokracia. Qytetaret kete e gjejn vetem me LDK. Vlerat, traditat dhe potencaili qe e ka LDK-ja eshtë ajo Po e madhe qe me 8 qershore , qytetaret do te japin pergjigjjen e tyre perfundimtare, Ishin keto fjalet e Rexhepit para qytetareve te zhegrës.

Lirije Kajtazi ju drejtua qytetareve te zhegres me pak fjale, Fitorja e ardhshme do te jete e LDK-ës, jemi ne ata qe do ti bartim vlerat e Anamoravës.Sabit Rrustemi, me nje fjale rasti përshëndeti të gjithë te pranishmit duke thënë se Me 8 Qershore  Zhegra do ti thote jo ksaj qevrisje qe e ka sjellur vendin ne kete pozite, Voten e kerkoj për Anamoraven, për te mire e te gjithe qytetareve për te sjellur ndryshime te reja, pasi qe i takoj kesaj pjese te anamoravës dhe ju premtoj se do të jap gjith fuqin time për te ber ndryshime pozitive.

Musafirja dhe mbeshtetsja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Donika Gervalla ju drejtua qytetareve te zhegrës duke ju thën se ne kemi nje detyre , kjo detyre eshtë qe të dilen me 8 qershore ti japim fund ksaj Qeverisje.LDK-ja do te bëje ndryshime dhe pos kesaj partie nuk do te kete ndonje parti tjetër qe do ta qoj vendin ne rrugen e drejt. Edhe ne si mergatë jemi me ju se bashku do të kemi nje Kosovë me vlera te medha.shukrije_ramadani

Shukrie Ramadani bashkëshortja e Heroit Agim Ramadani ju drejtua qytetareve te Zhegres duke thene se jemi ketu per largimin e pushtetit qe na solli deri ketu ,na la pa nje lume i cili ishte shume i pastert, na la edhe pa shkollen e Gjimnazin e shume gjera tjera. Mjafte me , ne duam ndryshime . Une nuk jam pjes e asnje subjekti politik por une ju lus qe tua japim voten me te mireve. /RadioRINIA/


Friend: loi bai hat,solar movie,games for girls,